Α1 Αχαϊας

Δεν σηκώνουν κεφάλι…

Αξιολόγηση χρηστών: OFFOFFOFFOFFOFF / 0
Πέμπτη, 29 Οκτώβριος 2009

2800_400_01Η μία ομάδα (σ.σ. Αμπελόκηποι) ήταν ουραγός. Η άλλη (σ.σ. Ολυμπιακός) έψαχνε τη 2η νίκη που θα την εδραίωνε μακριά από τις επικίνδυνες για υποβιβασμό θέσεις. Τελικά, ο Ολυμπιακός κέρδισε με 3-0 και άφησε τους Αμπελόκηπους «ορφανούς» στην ουρά της βαθμολογίας. Τουλάχιστον, οι «πράσινοι» δεν είναι ορφανοί και στον πάγκο, καθώς θα έχουν νέο τεχνικό τον Νίκο Σταθόπουλο.

Στο αγωνιστικό μέρος, οι «ερυθρόλευκοι» πήραν δίκαια τη νίκη, ανεβάζοντας στροφές στο β’ μέρος. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 44’ όταν ο Ρηγόπουλος δεν κατάφερε να νικήσει τον Κατσουράνη σε τετ α τετ, κάτι το οποίο πλήρωσαν ακριβά, καθώς ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του α’ μέρους με σουτ του Αραπάκου. Ο Δημόπουλος στο 67’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 με κοντινό σουτ, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ρουμελιώτης στο 76’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Πολύ καλή η διαιτησία του Γ. Παπαδόπουλου.

0 Σχόλια
Διαβάστε περισσότερα...

Ανεβαίνει ο Ωλενιακός

Αξιολόγηση χρηστών: ONONONONOFF / 3

2700_400_01Η Αναγέννηση αντιμετώπισε τον Ωλενιακό για την 5η αγωνιστική της Α1 Κατηγορίας, με τον φιλοξενούμενο να κερδίζει 2-1. Ο Ωλενιακός πραγματοποίησε την καλύτερή του εμφάνιση στη μέχρι τώρα πορεία του στο πρωτάθλημα.

Προηγήθηκε στο 20ό λεπτό με τέρμα του Στούπα, ενώ έχασε την ευκαιρία 5 λεπτά αργότερα να πετύχει ακόμη ένα γκολ όταν το σουτ του Κοντάρη βρήκε στο δοκάρι του Νούλα. Τη λύση έδωσε ο Λαμπρόπουλος με γκολ που πέτυχε στο 30’. Οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν απλώς να μειώσουν σε 2-1, με τέρμα του Καλαμπαλίκη στο 73ο λεπτό.