Β' Εθνική

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Επανήλθαν τα χαμόγελα

Αξιολόγηση χρηστών: ONONOFFOFFOFF / 1
Πέμπτη, 29 Οκτώβριος 2009

1800_400Με κορυφαίο τον Μπόμπαν Στογιάνοβιτς, ο Παναιτωλικός επιβλήθηκε του Αιγάλεω με 1-0, «διαλύοντας» τα μαύρα σύννεφα που είχαν μαζευτεί πάνω από την πόλη της Αιτωλοακαρνανίας μετά την βαριά ήττα στην Καρδίτσα,την περασμένη αγωνιστική. Ο Σέρβος επιθετικός με γκολ που σημείωσε στο 26’ (είχε και δοκάρι στο 79’) ήταν ξεκάθαρα ο άνθρωπος που έδωσε στα «καναρίνια» τους τρεις βαθμούς και… επανέφερε την ηρεμία στο Αγρίνιο.

Αντίθετα, η ομάδα των δυτικών προαστίων έμεινε και πάλι χωρίς νίκη, παρότι είχε τις ευκαιρίες, κατ’ αρχάς με το δοκάρι του Λόπες στο 73’ και στις καθυστερήσεις με τον ίδιο παίκτη, σε τετ α τετ με τον Μπαμπανιώτη.
Ο Παναιτωλικός στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερος, έλεγχε τον ρυθμό του αγώνα και δημιούργησε τις περισσότερες ευκαιρίες για γκολ, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίωρο, απέναντι σε ένα Αιγάλεω που θέλησε πρώτα από όλα να διασφαλίσει τα νώτα του και να χτυπήσει με αντεπιθέσεις.

0 Σχόλια
Διαβάστε περισσότερα...

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κακή παρένθεση…

Αξιολόγηση χρηστών: OFFOFFOFFOFFOFF / 0
Τετάρτη, 21 Οκτώβριος 2009

1000_400Μακριά από τον καλό του εαυτό έμεινε χθες ο Παναιτωλικός, ο οποίος ηττήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας με 3-1 από την Αναγέννηση, η οποία πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα! Οι γηπεδούχοι, που φόρεσαν πορτοκαλί εμφανίσεις λόγω της συμφωνίας χρωμάτων με την ομάδα του Αγρινίου, ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο, οπότε πέτυχαν και τα τρία γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο η Αναγέννηση ήταν πιο δυνατή κι έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Η πρώτη ήταν στο 27’ όταν ο Γκόγκας βρέθηκε μόνος του στην περιοχή, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν άστοχο και στο 45’ με τον Μπουντούρη, που βρέθηκε μόνος του με τον Μπαμπανιώτη, όμως ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού απέκρουσε την μπάλα με τα πόδια.