Δ' Εθνική

Νίκησαν τα προβλήματα οι Καμάρες

Αξιολόγηση χρηστών: OFFOFFOFFOFFOFF / 0
Πέμπτη, 29 Οκτώβριος 2009

0901_400Κόντρα στα πολλά διοικητικά προβλήματα, αλλά και τη φυγή τριών παικτών (Μοντεσάτος, Λαφαζανίδης και Κονισπολιάτης), που δείχνουν αβέβαιο το μέλλον της ομάδας, ο Αχιλλέας κατάφερε να πάρει μια αγχωτική νίκη απέναντι στον μαχητικό Εθνικό με 3-2.Ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο των Καμαρών, με τον Αχιλλέα να είναι ανώτερος στο πρώτο μέρος, αλλά και στις αρχές της επανάληψης.

Προηγήθηκε στο 25’ με τον Ανδριέλο έπειτα από σουτ που επιχείρησε και την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του είχε ο Μπούνας στο 47’, όμως στάθηκε άτυχος, καθώς του σουτ που έκανε προσέκρουσε στο δοκάρι του Κανελόπουλου. Αυτό που δεν κατάφερε στο 47’, το πέτυχε δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης, κάνοντας το 2-0 για τους «πράσινους».

0 Σχόλια
Διαβάστε περισσότερα...

ΖΑΒΛΑΝΙ: Ανέλπιστη ήττα!

0801_400Δεν κατάφερε να συνεχίσει τα καλά αποτελέσματα που είχαν ως αποτέλεσμα να το φέρουν στην κορυφή της Δ’ Εθνικής το Ζαβλάνι. Ηττήθηκε στο Παμπελοπονησσιακό Στάδιο από τον Μεσσηνιακό με 3-1. Δίκαιο θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το αποτέλεσμα με βάσει την εικόνα του παιχνιδιού, με τον Μεσσηνιακό να είναι πολύ καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο και από την άλλη το Ζαβλάνι να κάνει μια ανέλπιστα κακή εμφάνιση.

Ο παράγοντας τύχη έπαιξε το ρόλο του στο ματς, καθώς το Ζαβλάνι θα μπορούσε κατά τη διάρκεια του αγώνα να προηγηθεί, αλλά και να μειώσει όταν βρισκόταν πίσω στο σκορ, χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα.
Η μεσσηνιακή ομάδα προηγήθηκε στο 38’ με το αυτογκόλ του Βετούλα με κεφαλιά στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα. Την ευκαιρία να ισοφαρίσουν είχαν οι «κόκκινοι» στις αρχές του δευτέρου μέρους, αλλά η κεφαλιά του Γιώργου Γραμματικόπουλου προσέκρουσε στο δοκάρι του Νιάχου.