Δ' Εθνική

Είχε κέφια η κληρωτίδα του πρωταθλήματος

Αξιολόγηση χρηστών: ONONONONON / 1
Σάββατο, 12 Σεπτέμβριος 2009

d_ethniki_protathlimaΝτέρμπι για όλα τα «γούστα» επεφύλασσε η κλήρωση για τη νέα αγωνιστική περίοδο της Δ’ Εθνικής και συγκεκριμένα για τις αχαϊκές ομάδες, που μετέχουν στον 6ο όμιλο.

Η πρεμιέρα περιέχει ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις, οι οποίες κεντρίζουν το ενδιαφέρον, όσων παρακολουθούν πιστά την κατηγορία. Την πρώτη αγωνιστική η Αχαϊκή θα υποδεχτεί το Ζαβλάνι, ο Ατρόμητος Λάππα τον Αχιλλέα Καμαρών, ενώ ο νεοφώτιστος Εθνικός Σαγείκων θα δοκιμαστεί στην Μεσσήνη κόντρα στον Πάμισο.

0 Σχόλια
Διαβάστε περισσότερα...

Είχε κέφια η κληρωτίδα!

Αξιολόγηση χρηστών: OFFOFFOFFOFFOFF / 0
Τρίτη, 08 Σεπτέμβριος 2009

Ντέρμπι για όλα τα «γούστα» επεφύλασσε η κλήρωση για τη νέα αγωνιστική περίοδο της Δ' Εθνικής και συγκεκριμένα για τις αχαϊκές ομάδες, που μετέχουν στον 6ο όμιλο. Η πρεμιέρα περιέχει ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις, οι οποίες κεντρίζουν το ενδιαφέρον, όσων παρακολουθούν πιστά την κατηγορία. Την πρώτη αγωνιστική η Αχαϊκή θα υποδεχτεί το Ζαβλάνι, ο Ατρόμητος Λάππα τον Αχιλλέα Καμαρών, ενώ ο νεοφώτιστος Εθνικός Σαγείκων θα δοκιμαστεί στην Μεσσήνη κόντρα στον Πάμισο.

Αναλυτικά όλες οι τοπικές «μάχες» του πρωταθλήματος: Ατρόμητος Λάππα -Αχιλλέας Καμαρών, Αχαϊκή - Ζαβλάνι,  2η αγωνιστική: Εθνικός Σαγείκων - Αχαϊκή,   3η αγωνιστική: Αχαϊκή - Πάμισσος Μεσσήνης, 4η αγωνιστική: Ζαβλάνι - Αχιλλέας Καμαρών, 5η αγωνιστική: Αχιλλέας Καμαρών - Εθνικός Σαγεϊκων, 6η αγωνιστική: Διαγόρας Βραχνεϊκων - Ατρόμητος Λάππα, 7η αγωνιστική: Αχιλλέας Καμαρών - Αχαϊκή, 9η αγωνιστική: Ζαβλάνι - Διαγόρας Βραχνεϊκων, 10η αγωνιστική: Ατρόμητος Λάππα - Ζαβλάνι, Διαγόρας Βραχνεϊκων - Εθνικός Σαγεϊκων, 11η αγωνιστική: Εθνικός Σαγεϊκων - Ατρόμητος Λάππα, 12η αγωνιστική:  Διαγόρας Βραχνεϊκων - Αχαϊκή, 13η αγωνιστική: Αχαϊκή - Ατρόμητος Λάππα, 14η αγωνιστική: Ζαβλάνι - Εθνικός Σαγεϊκων, 15η αγωνιστική: Διαγόρας Βραχνεϊκων - Αχιλλέας Καμαρών

0 Σχόλια

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Δ’ ΕΘΝΙΚΗΣ 2009-10

Αξιολόγηση χρηστών: OFFOFFOFFOFFOFF / 0
Τρίτη, 08 Σεπτέμβριος 2009

1η αγωνιστική

Ατρόμητος Λάππα - Αχιλλέας Καμαρών

Αχαϊκή - Ζαβλάνι

Διαγόρας Βραχνεϊκων - Μεσσηνιακός

Πανηλειακός - Λειβαθώ

ΑΟ Κροκεών - Ξενοφών Κρεστενών

Εράνη Φιλιατρών - Τσιλιβή

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Τέλλος Άγρας

2η αγωνιστική

Πάμισσος Μεσσήνης - ΑΟ Κροκεών

Ξενοφών Κρεστενών - Εράνη Φιλιατρών

Εθνικός Σαγείκων - Αχαϊκή

Τσιλιβή - Διαγόρας Βραχνεϊκων

Ζαβλάνι - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Μεσσηνιακός - Ατρόμητος Λάππα

Τέλλος Άγρας - Λειβαθώ

Αχιλλέας Καμαρών - Πανηλειακός

3η αγωνιστική

ΑΟ Κροκεών - Εράνη Φιλιατρών

Αχαϊκή - Πάμισσος Μεσσήνης

Διαγόρας Βραχνεϊκων - Ξενοφών Κρεστενών

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Εθνικός Σαγεϊκων

Ατρόμητος Λάππα - Τσιλιβή

Λειβαθώ - Ζαβλάνι

Πανηλειακός - Μεσσηνιακός

Τέλλος Άγρας - Αχιλλέας Καμαρών

4η αγωνιστική

Αχαϊκή - ΑΟ Κροκεών

Εράνη Φιλιατρών - Διαγόρας Βραχνεϊκων

Πάμισσος Μεσσήνης - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Ξενοφών Κρεστενών - Ατρόμητος Λάππα

Εθνικός Σαγεϊκων - Λειβαθώ

Τσιλιβή - Πανηλειακός

Ζαβλάνι - Αχιλλέας Καμαρών

Μεσσηνιακός - Τέλλος Άγρας

5η αγωνιστική

ΑΟ Κροκεών - Διαγόρας Βραχνεϊκων

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Αχαϊκή

Ατρόμητος Λάππα - Εράνη Φιλιατρών

Λειβαθώ - Πάμισσος Μεσσήνης

Πανηλειακός - Ξενοφών Κρεστενών

Αχιλλέας Καμαρών - Εθνικός Σαγεϊκων

Τέλλος Άγρας - Τσιλιβή

Ζαβλάνι - Μεσσηνιακός

6η αγωνιστική

Ολυμπιακός Καλαμάτας - ΑΟ Κροκεών

Διαγόρας Βραχνεϊκων - Ατρόμητος Λάππα

Αχαϊκή - Λειβαθώ

Εράνη Φιλιατρών - Πανηλειακός

Πάμισσος Μεσσήνης - Αχιλλέας Καμαρών

Ξενοφών Κρεστενών - Τέλλος Άγρας

Εθνικός Σαγεϊκων - Μεσσηνιακός

Τσιλιβή - Ζαβλάνι

7η αγωνιστική

ΑΟ Κροκεών - Ατρόμητος Λάππα

Λειβαθώ - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Πανηλειακός - Διαγόρας Βραχνεϊκων

Αχιλλέας Καμαρών - Αχαϊκή

Τέλλος Άγρας - Εράνη Φιλιατρών

Μεσσηνιακός - Πάμισσος Μεσσήνης

Ζαβλάνι - Ξενοφών Κρεστενών

Εθνικός Σαγεϊκων - Τσιλιβή

8η αγωνιστική

Λειβαθώ - ΑΟ Κροκεών

Ατρόμητος Λάππα - Πανηλειακός

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Αχιλλέας Καμαρών

Διαγόρας Βραχνεϊκων - Τέλλος Άγρας

Αχαϊκή - Μεσσηνιακός

Εράνη Φιλιατρών -  Ζαβλάνι

Πάμισσος Μεσσήνης - Τσιλιβή

Ξενοφών Κρεστενών - Εθνικός Σαγεϊκων

9η αγωνιστική

ΑΟ Κροκεών - Πανηλειακός

Αχιλλέας Καμαρών - Λειβαθώ

Τέλλος Άγρας - Ατρόμητος Λάππα

Μεσσηνιακός - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Ζαβλάνι - Διαγόρας Βραχνεϊκων

Τσιλιβή - Αχαϊκή

Εθνικός Σαγεϊκων - Εράνη Φιλιατρών

Ξενοφών Κρεστενών - Πάμισσος Μεσσήνης

10η αγωνιστική

Αχιλλέας Καμαρών - ΑΟ Κροκεών

Πανηλειακός - Τέλλος Άγρας

Λειβαθώ - Μεσσηνιακός

Ατρόμητος Λάππα - Ζαβλάνι

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Τσιλιβή

Διαγόρας Βραχνεϊκων - Εθνικός Σαγεϊκων

Αχαϊκή - Ξενοφών Κρεστενών

Εράνη Φιλιατρών - Πάμισσος Μεσσήνης

11η αγωνιστική

ΑΟ Κροκεών - Τέλλος Άγρας

Μεσσηνιακός - Αχιλλέας Καμαρών

Ζαβλάνι - Πανηλειακός

Τσιλιβή - Λειβαθώ

Εθνικός Σαγεϊκων - Ατρόμητος Λάππα

Ξενοφών Κρεστενών - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Πάμισσος Μεσσήνης - Διαγόρας Βραχνεϊκων

Εράνη Φιλιατρών - Αχαϊκή

12η αγωνιστική

Μεσσηνιακός - ΑΟ Κροκεών

Τέλλος Άγρας - Ζαβλάνι

Αχιλλέας Καμαρών - Τσιλιβή

Πανηλειακός - Εθνικός Σαγεϊκων

Λειβαθώ - Ξενοφών Κρεστενών

Ατρόμητος Λάππα - Πάμισσος Μεσσήνης

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Εράνη Φιλιατρών

Διαγόρας Βραχνεϊκων - Αχαϊκή

13η αγωνιστική

ΑΟ Κροκεών - Ζαβλάνι

Τσιλιβή - Μεσσηνιακός

Εθνικός Σαγεϊκων - Τέλλος Άγρας

Ξενοφών Κρεστενών - Αχιλλέας Καμαρών

Πάμισσος Μεσσήνης - Πανηλειακός

Εράνη Φιλιατρών - Λειβαθώ

Αχαϊκή - Ατρόμητος Λάππα

Διαγόρας Βραχνεϊκων - Ολυμπιακός Καλαμάτας

14η αγωνιστική

Τσιλιβή - ΑΟ Κροκεών

Ζαβλάνι - Εθνικός Σαγεϊκων

Μεσσηνιακός - Ξενοφών Κρεστενών

Τέλλος Άγρας - Πάμισσος Μεσσήνης

Αχιλλέας Καμαρών - Εράνη Φιλιατρών

Πανηλειακός - Αχαϊκή

Λειβαθώ - Διαγόρας Βραχνεϊκων

Ατρόμητος Λάππα - Ολυμπιακός Καλαμάτας

15η αγωνιστική

ΑΟ Κροκεών - Εθνικός Σαγεϊκων

Ξενοφών Κρεστενών - Τσιλιβή

Πάμισσος Μεσσήνης - Ζαβλάνι

Εράνη Φιλιατρών - Μεσσηνιακός

Αχαϊκή - Τέλλος Άγρας

Διαγόρας Βραχνεϊκων - Αχιλλέας Καμαρών

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Πανηλειακός

Ατρόμητος Λάππα - Λειβαθώ

* Ο β' γύρος σε αντίθετες έδρες

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ


1. Εθνικός Σαγεϊκων - Φαραϊκός

2. Aμπελόκηποι - Νίκη Προαστείου
3. Ατρόμητος Λάππα - ΑΟ Πάτραι 2008
4. Ωλενιακός - Αίας Πατρών
5. Ολυμπιακός Πατρών- Ίκαρος Λακκόπετρας
6. Αστραπή Ψαροφαϊου- Θύελλα Σκιαδά
7. Αχαϊκη- Αχαιός Σαραβαλίου
8. Πανιώνιος Αχιλλέας/Αγυϊας- Διαγόρας Βραχνείκων
9. Αστέρας Μιντιλογλίου- ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ
10. Δόξα Παραλίας- Ρωμανός
11. Αίας Πατρών- Αναγέννηση Ψαθόπυργου
12. Τριταϊκός - Δαβουρλής Κ'92
13. Αρόη -Αναγέννηση/Αίας Συμπολιτείας
14. Ζαβλάνι - Θύελλα Πατρών
15. Θύελλα Αιγείρας- Ατρόμητος Πατρών
16. Θύελλα Αιγίου- Φωστήρας Οβρυάς
17. Αχιλλέας Καμαρών- Δόξα Χαλανδρίτσας
18. Ακράτα- Απόλλων Εγλυκάδας
19. Αναγέννηση Πατρών- Ζήρια
20. Ίκαρος Πετρωτού- Πετεινοί

1η αγωνιστική

Ατρόμητος Λάππα - Αχιλλέας Καμαρών

Αχαϊκή - Ζαβλάνι

Διαγόρας Βραχνεϊκων - Μεσσηνιακός

Πανηλειακός - Λειβαθώ

ΑΟ Κροκεών - Ξενοφών Κρεστενών

Εράνη Φιλιατρών - Τσιλιβή

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Τέλλος Άγρας

2η αγωνιστική

Πάμισσος Μεσσήνης - ΑΟ Κροκεών

Ξενοφών Κρεστενών - Εράνη Φιλιατρών

Εθνικός Σαγείκων - Αχαϊκή

Τσιλιβή - Διαγόρας Βραχνεϊκων

Ζαβλάνι - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Μεσσηνιακός - Ατρόμητος Λάππα

Τέλλος Άγρας - Λειβαθώ

Αχιλλέας Καμαρών - Πανηλειακός

0 Σχόλια
<< Αρχική < Προηγούμενα 1 2 3 Επόμενα > Τελευταία >>
Αποτελέσματα 19 - 21 από 21
| More

Πρόσφατα ανά κατηγορία

kefalonia-booking.gr andriopoulos

Σύνδεση Χρήστη





Δημοσκοπήσεις

Επιθυμείτε την συγχώνευση Αστέρα Τρίπολης με την Παναχαίκή?

Αποτελέσματα

Event Calendar

Δευ Τρι Τετ Πεμ Παρ Σαβ Κυρ
31 Ιούλ Ιούλ 01 02 03 04 05
32 06 07 08 09 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31 Σεπ Σεπ
Προσεχή γεγονότα:

Δεν υπάρχουν προσεχείς γεγονοτα.

Σαν σήμερα...

1826 μ.Χ:  Οι Νικηταράς, Πλαπούτας και Γενναίος Κολοκοτρώνης νικούν τον Ιμπραήμ στο Βασαρά Λακωνίας.

1849 μ.Χ:  Καταστέλλεται από τις αγγλικές αρχές της Κεφαλληνίας επαναστατικό κίνημα των Ελλήνων κατά της Αγγλίας στη νήσο.

1916 μ.Χ:  Οι Γερμανο-Βούλγαροι κυριεύουν το Σιδηρόκαστρο.

1921 μ.Χ:  Λήγει η μάχη του Αρτίζ Νταγ, μετά την κατάληψή του από το 4ο και 14ο Σύνταγμα Πεζικού.

Online χρήστες

Έχουμε 34 επισκέπτες σε σύνδεση