Α2 Ανδρών

Νέα νίκη για τους «κοκκινόμαυρους»

Αξιολόγηση χρηστών: OFFOFFOFFOFFOFF / 0
Πέμπτη, 29 Οκτώβριος 2009

3004_400Με κορυφαίους τους Ρουμελιώτη και Κοβάτσεφ, η Παναχαϊκή πανηγύρισε, το Σάββατο το απόγευμα, τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, επικρατώντας στην Καλαμάτα της Γ.Ε. Μεσσηνίας με 3-0 (25-21, 25-19, 25-23). Η «κοκκινόμαυρη» ομάδα, παρά τις κακές συνθήκες που επικρατούσαν στην έδρα της μεσσηνιακής ομάδας, μπήκε δυνατά από το ξεκίνημα και έφτασε εύκολα στην κατάκτηση της καθαρής νίκης.

Λίγα λεπτά μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής της Παναχαϊκής, Άρης Αγγελόπουλος, δήλωσε για το ματς: «Κάθε νίκη είναι σπουδαία, ιδιαίτερα αν επιτευχθεί εκτός έδρας, και κάθε μία έχει τη δική της βαρύτητα. Σήμερα (σ.σ. προχθές) κερδίσαμε γιατί ήμασταν σοβαροί στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού και παίξαμε όσο χρειαζόταν. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας».

0 Σχόλια
Διαβάστε περισσότερα...

Παναχαϊκή: Πρεμιέρα με νίκη

Τετάρτη, 21 Οκτώβριος 2009

Ιδανικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής έκανε η Παναχαϊκή, η οποία νίκησε τη Μεταμόρφωση με 3-1 σετ (21-25, 25-21, 25-20, 25-21), κι έβαλε στο σακούλι της τους πρώτους τρεις βαθμούς. Το συγκρότημα του Άρη Αγγελόπουλου μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, αφού έχασε το πρώτο σετ, στη συνέχεια όμως χάρη στη βοήθεια του «κοκκινόμαυρου» κόσμου κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και κατακτώντας τα τρία επόμενα σετ έφτασε στην επικράτηση.