Αρχική arrow Ποδόσφαιρο arrow Τοπικό arrow Α1 Αχαϊας arrow Νικητής ο Απόλλωνας

Νικητής ο Απόλλωνας

Αξιολόγηση χρηστών: ONONONONON / 2
Φτωχό Αριστο
Τετάρτη, 30 Σεπτέμβριος 2009

3711_400Ο Φαραϊκός αντιμετώπισε τον Απόλλωνα Εγλυκάδος για την 2η αγωνιστική της Α1 Κατηγορίας και ηττήθηκε με σκορ 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Παναγόπουλου, ενώ ο Χριστόπουλος ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 50’ όταν το σουτ του Σωτηρακόπουλου κατέληξε στα δίχτυα.

ΦΑΡΑΪΚΟΣ: Κατσαντούλας, Μακρόπουλος, Πλώττας, Βέρρας Η.Α., Σωτηρακόπουλος Κ., Κατσουράνης,  Σκόνδρας (75’ Βασιλείου), Κουτσαντώνης (35’ Βέρρας Η.Ν.), Κοσμόπουλος (80’ Παπακώστας), Σωτηρακόπουλος, Γεωργακόπουλος.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΓ.: Αγοράκης, Κουλούρης, Τσίρκας, Τσιντώνης Α., Γιαννόπουλος, Κροννάς (32’ Ανδριακόπουλος), Κυριτόπουλος Σ., Κυριτόπουλος Ν. (70’ Φωτάκιας ),Σουγλέρης (61’ Αβραμόπουλος), Χριστόπουλος, Παναγόπουλος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΨΑΘ. 1-0

Ο Πανιώνιος, υποδεχόμενος την Αναγέννηση στο γήπεδο Προαστείου, συνέχισε νικηφόρα στην 2η αγωνιστική της Α1 Κατηγορίας με σκορ 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μάγκος στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, χαρίζοντας με αυτόν τον τρόπο τη νίκη στην ομάδα του.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΓΥΙΑΣ: Δίπλας, Πουλίδας, Χαρίτος (40’ Αρμπάτσι), Καρελλάς, Πασσαγιάννης, Γεωργόπουλος, Παπαχαραλάμπους, Ζαφειρόπουλος, Μάγκος, Κολλάρος (45’ Κρύφης), Κουραχάνης (75’ Τάγκας).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΨΑΘΟΠΥΡΓΟΥ: Ψαριάδης, Κολύβρας, Σακελλαρόπουλος, Μανιάς (56’ Κωστόπουλος Τ.), Μητρούλιας (70’ Τόλιας), Χαρισιάδης, Αντωνόπουλος (80’ Τσιμπούκης), Καραμπούλας, Καραμάνος, Κυδωνιάτης, Κωστόπουλος Κ.

ΠΕΤΕΙΝΟΙ - ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ 2-0

Στην πρεμιέρα οι Πετεινοί πήραν μεγάλη νίκη στο Αίγιο απέναντι στη Θύελλα Σκιαδά (2-1) και χτες επικράτησαν της Θύελλας Αιγίου με 2-0, κάνοντας το απόλυτο στις πρώτες δύο αγωνιστικές. Οι γηπεδούχοι του Παρασκευόπουλου εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που πραγματοποίησαν και στο 45’ ξεκλείδωσαν την άμυνα του Αιγίου με σουτ του Στέλλα. Οι φιλοξενούμενοι επηρεάστηκαν και δεν κατάφεραν να αντιδράσουν στην επανάληψη, με αποτέλεσμα να δεχτούν και δεύτερο τέρμα από τον Ψιμάδα στο 70’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΠΕΤΕΙΝΟΙ: Κανελλόπουλος, Βουλιούμης, Κατριβέσης, Φραγκούλης, Ανδρονικίδης (85’ Πολυδορώπουλος), Σπυρόπουλος, Στέλλας, Παναγιωτόπουλος (65’ Ψιμάδας), Δημόπουλος, Μαρκεζίνης, Φωτόπουλος.
ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ: Φουσέκης Γ., Ψιμάδης, Καυγάς, Μακρυγιαννάκης, Παξιμάδης Γ. (55’ Αρβανίτης), Ζήσης, Σαλάι, Παπαδόπουλος, Φουσέκης Α., Βλάχος Κ., Γκινάι (69’ Σωτηρόπουλος).