Συνέχισε με νίκη

Αξιολόγηση χρηστών: OFFOFFOFFOFFOFF / 0
Φτωχό Αριστο
Τετάρτη, 14 Οκτώβριος 2009

2606_400Ο Άρης Πατρών συνέχισε με νίκη στο πρωτάθλημα και πήρε σπουδαίο «διπλό» στο Προάστειο απέναντι στον Αίαντα. Οι «κόκκινοι» ήταν ανώτεροι σε όλους τους τομείς κι έδειξαν πως επιθυμούσαν περισσότερο τους τρεις βαθμούς.

Ο Σπανός έλυσε τον γόρδιο δεσμό με φάουλ στο 30’ και απέβαλε το άγχος της ομάδας. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν την κατάσταση και απείλησαν στο 60’ με τον Κωνσταντινίδη, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στο τελευταίο μισάωρο της αναμέτρησης οι παίκτες του Αντώνη Αγγελάτου ανέλαβαν ξανά τα ηνία και «κλείδωσαν» τη νίκη με τέρμα του νεοεισελθόντα Πεγιάζη, στο 80’.

Η ήττα σκόρπισε απογοήτευση στις τάξεις του Αίαντα και ο τεχνικός της ομάδας, Γιώργος Τουντόπουλος, ήταν εκνευρισμένος από την κακή απόδοση των παικτών του. «Ήμασταν απαράδεκτοι σήμερα (σ.σ. χθες) κι αν συνεχίσουμε έτσι δεν θα έχουμε καμία τύχη στο πρωτάθλημα», δήλωσε.

ΑΙΑΣ Π.: Χρανιώτης, Κουνιάκης, Μπάτσικας, Ανδρούτσος (46’ Ν.Μπαλής), Κακούρης, Νικολόπουλος (80’ Μαραγκός), Μητρόπουλος, Κωνσταντινίδης, Β. Μπαλής, Κολέσης, Φλωράτος (70’ Σιέμπος).
ΑΡΗΣ Π.: Ρουντζαμάνης, Ασημακόπουλος, Μπίττας, Σπηλιωτόπουλος (77’ Παντελής), Καμαλακίδης, Μπαζάρογλου, Ρούσσος (87’ Πεγιάζης), Γιαννακόπουλος, Σπανός, Μούγκουλης, Καταγής (55’ Γουρδομιχάλης).

ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΙΑΔΑ 4-1

Η πρώτη νίκη του Λιμνοχωρίου για το πρωτάθλημα ήρθε με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς η ομώνυμη ομάδα φιλοδώρησε με τέσσερα «τεμάχια» τη Θύελλα Σκιαδά. Το παιχνίδι δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά και άγγιξαν το γκολ στο 10’, με τον Δημητρόπουλο να σημαδεύει το δοκάρι του Δημόπουλου.

Η αιγιώτικη ομάδα ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο ημίωρο, με σουτ του Χ. Δελδήμου. Όμως, στην επανάληψη η ομάδα της Κάτω Αχαγιάς αγρίεψε και πέτυχε τέσσερα γκολ. Αρχικά ο Μπακούλιας ισοφάρισε στο 55’ με κεφαλιά και το προβάδισμα ήρθε στο 75’ με σουτ του Πετρόπουλου. Το 3-1 το πραγματοποίησε στο 83’ με πέναλτι ο Π. Γερασιμόπουλος, ενώ το σκορ έκλεισε στις καθυστερήσεις με όμορφο πλασέ ο Πατιόν.

ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ: Μπούνιας, Π.Γερασιμόπουλος, Βασιλόγιαννης (38’ Κωνσταντινόπουλος), Αλεξανδρόπουλος, Αλεξόπουλος, Θ.Γερασιμόπουλος (65’ Πατιόν), Γκιώνης, Πετρόπουλος, Γιαννόπουλος (77’ Μπιτσώνης), Μπακούλιας, Δημητρόπουλος.