Αρχική arrow Ποδόσφαιρο arrow Β' Εθνική arrow ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Επανήλθαν τα χαμόγελα

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Επανήλθαν τα χαμόγελα

Αξιολόγηση χρηστών: ONONOFFOFFOFF / 1
Φτωχό Αριστο
Πέμπτη, 29 Οκτώβριος 2009

1800_400Με κορυφαίο τον Μπόμπαν Στογιάνοβιτς, ο Παναιτωλικός επιβλήθηκε του Αιγάλεω με 1-0, «διαλύοντας» τα μαύρα σύννεφα που είχαν μαζευτεί πάνω από την πόλη της Αιτωλοακαρνανίας μετά την βαριά ήττα στην Καρδίτσα,την περασμένη αγωνιστική. Ο Σέρβος επιθετικός με γκολ που σημείωσε στο 26’ (είχε και δοκάρι στο 79’) ήταν ξεκάθαρα ο άνθρωπος που έδωσε στα «καναρίνια» τους τρεις βαθμούς και… επανέφερε την ηρεμία στο Αγρίνιο.

Αντίθετα, η ομάδα των δυτικών προαστίων έμεινε και πάλι χωρίς νίκη, παρότι είχε τις ευκαιρίες, κατ’ αρχάς με το δοκάρι του Λόπες στο 73’ και στις καθυστερήσεις με τον ίδιο παίκτη, σε τετ α τετ με τον Μπαμπανιώτη.
Ο Παναιτωλικός στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερος, έλεγχε τον ρυθμό του αγώνα και δημιούργησε τις περισσότερες ευκαιρίες για γκολ, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίωρο, απέναντι σε ένα Αιγάλεω που θέλησε πρώτα από όλα να διασφαλίσει τα νώτα του και να χτυπήσει με αντεπιθέσεις.

Στην επανάληψη οι «κυανόλευκοι» με την είσοδο των Τρέχο, Βούγιτς και Λόπεζ έγιναν πιο απειλητικοί, ωστόσο δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση. Την κίτρινη του διαιτητή Σφήκα αντίκρισαν οι Αναστασιάδης, Μουμίν, Βούκοβιτς και Μπαϊκάρα από τους γηπεδούχους και από τους φιλοξενούμενους οι Κοκκίνης, Σκάρος, Φρίμπονγκ και Τσιρογιάννης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Σ. Γκόγκιτς): Μπαμπανιώτης, Μπακάκης, Μόρετς, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Δέντσας, Μουμίν, Στογιάνοβιτς (80’ Μπελεβώνης), Μπαϊκαρά, Θεοδωρίδης (68’ Βούκοβιτς), Γκούρμα (75’ Ζουρούδης).
ΑΙΓΑΛΕΩ (Σ. Παπαδόπουλος): Ταμπάσης, Ματζουράκης (68’ Λόπες), Ουμουρί, Παντίδος, Παυλίδης, Κοκκίνης, Σκάρος, Μπερνιδάκης (58’ Βούγιτς), Φρίμπονγκ, Τσαμπούρης, Τσιρογιάννης (46’ Τρέχο).