Αρχική arrow Ποδόσφαιρο arrow Γ' Εθνική arrow Νέα νίκη για Καλλιθέα

Νέα νίκη για Καλλιθέα

Αξιολόγηση χρηστών: ONONONONON / 1
Φτωχό Αριστο
Τετάρτη, 30 Σεπτέμβριος 2009

1010_400Απτόητη συνεχίζει την πορεία της η Καλλιθέα. Η ομάδα του Σάκη Παντελίδη νίκησε με 2-0 τη Ζάκυνθο και έκανε το «τρία στα τρία» στις πρώτες αγωνιστικές του Νοτίου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Κόλλησε στο 0-0 στη Σαλαμίνα κόντρα στον Αία ο Κεραυνός Κερατέας. Η Βέροια κέρδισε με 1-0 το ντέρμπι του Βορρά κόντρα στην Κοζάνη. Το σκορ της αγωνιστικής πέτυχε το Χαϊδάρι, το οποίο σκόρπισε 5-1 τον Σαρωνικό.

Καλλιθέα – Ζάκυνθος 2-0

Ακάθεκτη την πορεία της συνέχισε και αυτή την αγωνιστική η Καλλιθέα, η οποία πήρε… μπροστά στο δεύτερο ημίχρονο και «καθάρισε» τη Ζάκυνθο, η αντίσταση της οποίας διήρκησε μόλις ένα ημίχρονο. Ο Χάλαρης με κεφαλιά στο 62’ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, για να έρθει στο 88’ ο Μαρουκάκης και με σουτ να διαμορφώσει το τελικό 2-0.

Ολυμπιακός Χερσ. – ΠΑΟ ΡΟΥΦ 0-2

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο ΠΑΟ Ρουφ πέρασε και δεν σταμάτησε από την Χερσόνησο, επικρατώντας του τοπικού Ολυμπιακού με 2-0. Ο Μαραγκουδάκης στο 19’ και ο Μαστραντώνης στο 46’ χρίστηκαν σκόρερ για τους φιλοξενούμενους.

Ατσαλένιος – Ασπρόπυργος 3-0

Άνετη νίκη για τον Ατσαλένιο, ο οποίος φιλοξένησε και κέρδισε τον Ασπρόπυργο με 3-0. Ο Καραδέμητρος με δύο γκολ του, στο 50’ και στο 80’, έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους, με τον Φερεντίνο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να βάζει το… κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 3-0.

Βύζαντας Μεγ. – Πλατανιάς 3-0

Με τρία γκολ επιβλήθηκε και ο Βύζας Μεγάρων, του Πλατανιά, εντός έδρας. Ο Ατματζίδης με σουτ στο 36’ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, ο Λισγάρας με κεφαλιά το διεύρυνε στο 65’ και ο Στρατάκης με σουτ στο 88’ το έκλεισε.

Αίας Σαλαμίνας – Κεραυνός Κερ. 0-0

Χωρίς φάσεις, άρα και χωρίς γκολ, ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στη Σαλαμίνα ανάμεσα στον Αίαντα και στον Κεραυνό Κερατέας. Η «λευκή» ισοπαλία ήταν το δίκαιο, όσο και αδιάφορο, αποτέλεσμα του αγώνα.

Χαϊδάρι – Σαρωνικός 5-1

Σαρωτικό το Χαϊδάρι, φιλοδώρησε με πέντε γκολ τον Σαρωνικό! Ο Κωνσταντόπουλος στο 17’, ο Λαμπρινάτος στο 23’, ο Μπενετάτος στο 48’ και στο 88’ και ο Σταματίου στο 53’ χρίστηκαν σκόρερ, με τον Ρέιζερ στο 89’ να πετυχαίνει το γκολ της… τιμής για τους φιλοξενούμενους.