Αρχική arrow Ποδόσφαιρο arrow Τοπικό arrow Β Αχαϊας arrow Πολυθρόνα για τέσσερις

Πολυθρόνα για τέσσερις

Αξιολόγηση χρηστών: ONONONONOFF / 5
Φτωχό Αριστο 
Τετάρτη, 21 Οκτώβριος 2009

4501_400_01Για την 2η αγωνιστική της Β' Κατηγορίας και στους τρείς ομίλους είχαμε τις εξής αναμετρήσεις:

Ακάδημος Λαρισσού - Λέων Αλισσού 0-2

(20’ Νικολακόπουλος, 55’ Λάζαρης)
ΑΚΑΔΗΜΟΣ ΛΑΡΙΣΣΟΥ: Αγγελόπουλος, Αλιγκίεζ, Μπουζιώτης (30’ λ.τ. Δήμας, 65’ λ.τ. Παπαγγελής), Τζιβγινίδης, Μπονάκης, Παναγόπουλος, Παπαδόπουλος, Σαράντης, Πανούτσος, Κικινάς.
ΛΕΩΝ ΑΛΙΣΣΟΥ: Σπηλιωτόπουλος, Σταματάκης, Γκοτσούλιας (65’ Μπακατσέλος), Νικολακόπουλος Γ., Χρηστιάς, Δημακόπουλος, Νούνεθ, Λάζαρης (70’ Λαδάς), Πετρόπουλος, Νικολακόπουλος Γ., (60’ Δημητριάδης), Γαλαριώτης.

Άρλα - Βασιλικό 1-2

(47’ Γεωργόπουλος / 30’ Χριστοδουλής Αλ. (πεν.), 90’ Στάμος)
ΑΡΛΑ: Βεσκούκης, Μεντζελόπουλος, Βούλγαρης, Φραντζής, Αβραμόπουλος, Οικονομόπουλος, Αντωνόπουλος (80’ Ματσάκης), Λιβάνης Δ., Γεωργόπουλος (65’ Νικολάου), Λιβάνης Κ. (45’ Χρυσοβεργής), Δημητρακόπουλος.
ΒΑΣΙΛΙΚΟ: Στρατίκης, Αλεξόπουλος, Στάμος, Μητρόπουλος, Μιχαλόπουλος Αντ., Πετρόπουλος, Χριστοδουλής Ν., Χριστοδουλής Αλ., Χριστοδουλής Κων., (70’ Γεωργόπουλος), Ασημακόπουλος (85’ Μιχαλόπουλος Π.), Σακελαρίου (90’ Παπακωνσταντίνου).

Νίκη Λουσικών - Μετόχι 3-2


(35’ Μηλιώνης, 75’ Χριστόπουλος, 85’ Ντάλας / 10’ Αγγελόπουλος, 40’ Κουτσογιαννόπουλος Δ.)
ΝΙΚΗ ΛΟΥΣΙΚΩΝ: Αλατζάς, Καλατζής, Τσιρώνης, Χριστόπουλος, Παπαδόπουλος, Αναγνωστόπουλος (65’ Τόλης), Ντάλας, Στρατούλιας, Μηλιώνης (80’ Τζάτζος), Μπουρδανιώτης, Κόλλιας (88’ Καραμάνος).
ΜΕΤΟΧΙ: Γκουτσούρας Κ., Γκουτσούρας Π.(84’ αποβλήθηκε), Βέρρας, Σαμπάνης, Γκιόνης, Κουτσογιαννόπουλος Δ. (70’ Διακάτος), Κουτσογιαννόπουλος Ν., Κατσαρός, Γκουτσούρας Γ. (80’ Κοράκης), Αγγελόπουλος, Καράγιωργας.

Απόλλων Βίδοβας - Καμίνια 2-0

(60’ Στασινός, 75’ Αγγελόπουλος Α.)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΙΔΟΒΑΣ: Αγγελόπουλος Β., Πλώττας, Τζίφας, Αγγελόπουλος Χ., Αγγελόπουλος Π., Αγγελόπουλος Α. (85’ Κοτσανόπουλος), Κίκινας, Λαλιώτης (75’ Γκοτσόπουλος), Χριστοδουλόπουλος, Στασινός, Φραγκούλιας (45’ Τόγιας).
ΚΑΜΙΝΙΑ: Τριανταφύλλης, Μέρελης, Παπαδόπουλος, Διαμαντόπουλος, Σφυρής, Πίττας, Γραβάνης, Μωραϊτης (70’ Κελεσίδης ), Πιπέρης, Βαζούρας (60’ Τσολάκης), Σωτηρόπουλος.

Ροΐτικα-Δόξα Νιφορεϊκων 0-1

(73’ Σταυρόπουλος)
ΡΟΪΤΙΚΑ: Παναγάκης, Τσούντας, Κουρτούκης, Λιακόπουλος (63’ Μαυρόπουλος), Στουπάκης (30’ Κατσιδήμας), Μενύχτας (87’ Κυριακόπουλος), Ανδροκέφαλος, Τσίρος, Μούλτας, Οικονομόπουλος, Γραμματσούλιας.
ΔΟΞΑ ΝΙΦΟΡΕΪΚΩΝ: Γκοτσούλιας, Νικολόπουλος, Ανδρεόπουλος, Καρύδας, Μπεκίρης, Μουρίκης (55’ Ζαμπέτας), Σπανοσωτηρόπουλος, Τούντας, Σταυρόπουλος, Μπινιέρης, Πετρόπουλος.

Πείρος Ισώματος - Κρίνος 4-0

(15’ Σίνος, 50’, 62’ Καραβασιλειάδης, 80’ Κασπίρης)
ΠΕΙΡΟΣ ΙΣΩΜΑΤΟΣ: Μπαρμπέρης, Κυριακόπουλος, Σταπατόρης (87’ Μητρόπουλος), Ανδρεόπουλος (85’ Αποστόλου), Νικολακόπουλος Ν., Κασπίρης, Σίνος, Νικολακόπουλος Χ., Καραβασιλειάδης, Αβράμης (74’ Νικολαϊδης), Κοκκόλης.
ΚΡΙΝΟΣ: Μαργαρίτης, Καραχάλιος, Κωνσταντινόπουλος, Αθανασόπουλος Α., Καρακοίδας, Καραχάλιος Σ., Χόντζα, Αθανασόπουλος Π.,Ριχάνης (73’ Καρκούλης), Ζαγαρέλος, Τσικνιάς (80’ Τζίφας).

Πήγασος Μπεγουλακίου - Κεραυνός Μιτόπολης 1-2


(55’ Κανελλόπουλος/35’ Πετρόπουλος,70’ Μπερδέσης)
ΠΗΓΑΣΟΣ: Δημόπουλος, Μαρκόπουλος, Καλόγηρος (70’ Κούτλος), Χριστόπουλος, Νιωτόπουλος, Τσεντούρος (60’ Σπηλιωτόπουλος), Τζουραμάνης, Κανελλόπουλος, Σπαθής Α., Σπαθής Κ. Ν., Σπαθής Κ.Β.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΙΤΟΠΟΛΗΣ: Παπαγρηγορίου, Λουκόπουλος (70’ Μικέλης), Διαμαντόπουλος, Ροδόπουλος, Αλεξάνδρου Α., Μπερδέσης, Καπατσούλιας, Πετρόπουλος (55’ Φλορίν), Αντωνόπουλος (89’ Γρουζής), Αλεξάνδρου Γ., Κόλλιας.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Πείρος Ισώματος    6    6-0
-. Νίκη Λουσικών    6    6-2
-. Κεραυνός Μιτ.    6    5-1
-. Δόξα Νιφορεΐκων    6    2-0
5. Απόλλων Βίδοβας    4    3-1
-. Λέων Αλισσού    4    4-2
7. Βασιλικό    3    2-4
-. Κρίνος    3    3-5
9. Μετόχι    1    3-4
-. Καμίνια    1    2-4
11. Πήγασος Μπεγ.    0    1-3
-. Άρλα    0    1-4
-. Ροΐτικα    0    1-3
-. Ακάδημος Λαρ.    0    1-5

Σάββατο 24/10 (16.00)
Μετόχι - Άρλα
Καμίνια - Νίκη Λουσικών
Λέων Αλισσού - Πήγασος Μπεγουλακίου
Απόλλων βιδοβας - Ακάδημος Λαρισσού
Κυριακή 25/10 (15.00)
Κρίνος - Δόξα Νιφορεΐκων
Κεραυνός Μιτόπολης - Α.Ε. Ροιτίκων
Βασιλικό - Πείρος Ισώματος

Β' ΟΜΙΛΟΣ

Γαλήνη - Πατρέας 1-2

(25’ Ανδρεόπουλος, 50’ Τρυπαναγνωστόπουλος/85’ πέν. Ξάνθης)
ΓΑΛΗΝΗ: Τσακιράκης, Μητρόπουλος, Ροδόπουλος, Ιωάννου, Ρόδης Λ., Τασιόπουλος, Βγενόπουλος (55’ Καραθανάσης), Ροδής Αλ. (70’ Σαμαντάς), Αρβανίτης, Ξάνθης.
ΠΑΤΡΕΑΣ: Μπράτης, Νιάρος, Σταθόπουλος, Θάνος, Κουμούτσος, Συριώπουλος, Μαντάς (80’ Βρόντος), Μπάρκουλας, Γαλάνης, Μπαρτζάκλης (46’ Τρυπαναγνωστόπουλος), Ανδρεόπουλος.

Παμπατραϊκός - Πολύτεκνος 4-2


(20’ Κωνσταντινόπουλος, 44’ Αδαμόπουλος, 65’, 80’ Μπακερτζής/50’ Μαράττος, 70’ Κωστόπουλος)
ΠΑΜΠΑΤΡΑΪΚΟΣ: Γιαννικόπουλος, Τριανταφύλλου, Αναγνωστόπουλος, Κουμαριώτης, Αμπντουραμάνι, Κωνσταντινόπουλος, Σωτηρόπουλος (80’ Νικολακόπουλος), Τζουνόπουλος, Μπακερτζής (77’ Μπουρδούβαλης), Αδαμόπουλος (75’ Γκούμας), Σκιαδόπουλος.
ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΣ: Πετράκος, Οκτάρας (30’ Δημητρόπουλος Γ.), Κωνσταντινόπουλος, Μπιτσικόλης (45’ Σταθόπουλος), Δημητρόπουλος Ν. (45’ Κωστόπουλος), Μαράττος, Μπινιέρης, Μπασιλάρης, Μαρκάτος, Βασιλόπουλος Α., Μπούσιας.

Αχαϊκός - Μίλων 0-0

ΑΧΑΪΚΟΣ:
Σοφίλας, Κωνσταντινόπουλος (82’ Κατσιγιάννης), Φίκαρης (34’ Βασιλόπουλος), Χριστόπουλος, Μυλωνάς (67’ Γκαγκάνης), Ναστούλης, Αγγελής, Πρίφτι, Θεοφιλάτος, Ψαρράς, Μπαρούνης.
ΜΙΛΩΝ: Γκαδόλος, Καρκαλούτσος (65’ Σκαρτσιάρης), Βρενόζι, Διαβολίτσας, Τζόλλας, Παπαχαραλάμπους, Ρουγκάλας, Μαρίνος, Ραμμόπουλος, Κακαφώνης (88’ Σταμπόλτας), Μητρόπουλος (61’ Κοκκώσης).

Bούντενη - Ψηλά Αλώνια 1-4


(44’ Κεπενός/ 35’ Κουρμπανάς, 60’, 70’ Δασκαλάκης Γ.,65’ Καλύβας)
ΒΟΥΝΤΕΝΗ: Αγγελόπουλος Δ., Αγγελόπουλος Γ., Μπίττας, Ανδρικόπουλος, Σέρρος, Αγγελόπουλος Ν.(55’ Κοσπέτας), Καραβιώτης, Αγγελόπουλος Α., Τσεκούρας(60’ Κεφάλας), Παναγόπουλος, Κεπενός.
ΨΗΛΑ ΑΛΩΝΙΑ: Δασκαλάκης Μ., Καραβότας Κ., Διαμαντόπουλος, Λιούμης, Κουρμπανάς, Καλύβας (80’ Καραβότας Θ.), Μπαλατής (73’ Χατζημιχαήλ), Παναγόπουλος, Δασκαλάκης Γ.(73’ Τριανταφυλλίδης), Κοσμάτος, Σακελλαρίου.

Παναχαϊκός - Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων 2-1

(32’ Παπαδημητρόπουλος, 80’ Λαμπρόπουλος/50’ Ηλιόπουλος)
ΠΑΝΑΧΑΪΚΟΣ: Γιαννόπουλος, Νταμιάν, Γελάσιος, Καραγιάννης (30’ Πέττας), Πέττας, Λαμπρόπουλος, Χριστόπουλος(70’ Βαρέλας), Λαζανάς, Χριστόπουλος, Παπαδημητρόπουλος, Χριστιάς (65’ Ρήγας).
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΖΑΡΟΥΧΛΕΪΚΩΝ:Σγούρας, Γουρδούπης (75’ Φωτόπουλος), Τσαρούχας, Κωστόπουλος, Βογιατζής, Κεφάλας (62’ Κωστόπουλος), Κωστόπουλος, Νικόλας, Βασιλόπουλος, Καζανάς, Ρομπότης (62’ Μήτρου).

Ηρακλής Πατρών - Αγ. Δημήτριος 2-4


(70’ Κατσαρέλιας, 92’ Μεταξιώτης/20’ Αποστολόπουλος, 30’ , 65’ Χαριτωνίδης, 90’ Έλενας)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΤΡΩΝ: Στραβότσαλος (43’ Μαρτζάκλης Π.), Αλεβιζόπουλος, Βενέτης, Φωτόπουλος, Ανδριόπουλος, Μαρτζάκλης Ι. (90’ Ρότσος), Τζελέπης, Οικονομόπουλος (45’ Παπαγεωργίου), Κατσαρέλιας Φουρφούρης, Μεταξιώτης.
ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Νάτσης, Τζάφα, Χαριτωνίδης, Χάρης, Δημητρόπουλος, Σαλίχος, Αντωνόπουλος (38’ Καρτερουλιώτης), Τριανταφυλλόπουλος (70’ Πετρόπουλος), Αποστολόπουλος (53’ Κονδυλιώτης), Μωρέλας, Έλενας.

* Αναβλήθηκε λόγω έντονης βροχώπτωσης το ΠΑΟΚ Π. - Θέα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Άγιος Δημητριος    6    8-3
2. Μύλωνας    4    2-0
-. Πατρέας    4    3-2
-. Ψηλαλώνια    4    5-2
5. Θέα    3    2-0*
-. Παμπατραϊκός    3    5-4
-. Παναχαϊκός    3    2-3
-. Πολύτεκνος    3    3-4
-. Βούντενη    3    3-5
10. ΠΑΟΚ Πατρών    1    0-0*
-. Γαλήνη    1    1-2
-. Αχαϊκός    1    1-4
13. Ατρόμητος Ζαρ.    0    1-4
-. Ηρακλής Πατρών    0    2-6
* Θέα και ΠΑΟΚ Πατρών έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο

Σάββατο 24/10 (16.00)
Βούντενη - Γαλήνη
Κυριακή 25/10 (15.00)
Πολύτεκνος - Ψηλαλώνια (11.00)
Πατρέας - ΠΑΟΚ Πατρών (11.00)
Θέα - Άγιος Δημήτριος
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων - Αχαϊκός
Μίλων - Ηρακλής Πατρών
Παμπατρακός - Παναχαϊκός (17.30)

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου - Αιγιεύς/Άρης 1-1

(46’ Ζαφειρόπουλος / 47’ Βεΐζι)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Καραλής, Σίψας, Γεωργακόπουλος, Πετρής, Τσάμης, Νικολακόπουλος, Τσόλακας, Φερτάκης (82’ Ράπτης), Χρυσανθόπουλος (70’ Λάγιος), Ζαφειρόπουλος, Διαμαντόπουλος (55’ Ματσάκος).
ΑΙΓΙΕΥΣ/ΆΡΗΣ: Γκαμίλης, Μπερτσούλης, Σωτηρόπουλος, Τσιμούλης, Ραμπαβίλας (89’ αποβλήθηκε), Ψυχογιάννης (74’ Σκούτας), Κουτρουμάνης (84’ Γουλίμης Σ.), Βεΐζι, Γκοτσόπουλος, Βαγγελάτος, Μουρ (88’ Φουρκής).

Δρέπανο - Φλόγα Ροδιάς 2-1

(18’, 35’ Αμασιάδης/28’ Μπιρμπίλης)
ΔΡΕΠΑΝΟ:
Κόλλα, Λατσινός (76’ Ντούνης), Τσάκας, Δημόπουλος (57’ Νικολάου), Λαβρινός, Μπακογιάννης, Κούλας, Βασιλόπουλος, Αμασιάδης, Δροσόπουλος, Θεοδωσόπουλος (85’ Ηλιόπουλος).
ΦΛΟΓΑ ΡΟΔΙΑΣ: Λαουρδέκης, Γεωργακόπουλος, Χρυσανθακόπουλος, Μπακόπουλος (60’ Ροδόπουλος Π.), Χάρτζης, Αποστολόπουλος, Λιακόπουλος Α., Μπιρμπίλης (80’ Λιακόπουλος Τ.), Μπούρδαλος, Λιακόπουλος Π., Σερβές Α. (45’ Λιαδέλης).

Α.Ε. Αιγίου - Καλάβρυτα 3-1


(Φατγιόν 20’, Κολοκυθάς 60’, Περικλόπουλος 70’/79’ Παπαδημητρόπουλος)
Α.Ε. ΑΙΓΙΟΥ: Σταματόπουλος, Κωνσταντέλιας, Μεσσίνης (46’ Σωτηρόπουλος),Τσέλιος, Τασόπουλος, Αθανασίου (75’ Βλάχος), Αυλωνίτης, Χερσής (46’ Τσεκούρας), Κολοκυθάς, Περικλόπουλος, Φατγιόν.
ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ: Γκρίτσος, Αθανασόπουλος, Στόικα, Παπαθανασίου, Θεοδωσίου, Μπερτσούκλης (73’ Ζησιμόπουλος Α.), Παπαδόπουλος, Γκουρζέλας (56’ Χριστοδουλόπουλος), Κακκαβάς, Τζόβολος, Ζησιμόπουλος Χ. (55’ Παπαδημητρόπουλος Κ.).

Άνω Καστρίτσι - Αετός Ρίου 2-0

(5’ Τσάμης, 20’ Σκόκος)
ΑΝΩ ΚΑΣΤΡΙΤΣΙ: Γιαννούλης, Λιβάνης Ν., Λιβάνης Κ., Σταθόπουλος Γ., Σταθόπουλος Π., Μπαλάτης, Μπόμπολας (73’ Κυριακόπουλος), Διαμαντόπουλος, Σκόκος, Καρδάρας (83’ Ζαφειρόπουλος), Τσάμης (65’ Ασημακόπουλος).
ΑΕΤΟΣ ΡΙΟΥ: Μιχαήλ, Χαλίμι, Μακρόπουλος, Κουτσουμπελίτης, Σπαθάρας, Νικολόπουλος, Χαλκιάς Π. (74’ Καρδάρας), Χαλκιάς Ε., Σπαθής, Παπαλεξόπουλος (50’ Μοίραλης), Κουργιαλής (50’ Στάμος).

Αστήρ Τέμενης - Κεραυνός Σελιανιτίκων 2-2


(8’ Αγγελακόπουλος, 83’ Αντωνόπουλος/ 32’, 56’ Παπαπέτρου)
ΑΣΤΗΡ ΤΕΜΕΝΗΣ: Παναγιωτόπουλος, Νικολάτος, Αντωνόπουλος, Χριστόπουλος (76’ Μελισσουργός), Παπαγιαννόπουλος, Δημητρακόπουλος, Καλιακούδας, Νικολάτος, Αγγελακόπουλος, Τσιάγας (57’ Ρώζος), Ποταμίτης (66’ Μενούνος).
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΕΛΙΑΝΙΤΙΚΩΝ: Γιαννέλος, Παπαπέτρου, Δραγούτης, Μαγουλής, Ασημακόπουλος, Πριονάς (57’ Αρβανίτης), Ρίζας (88’ Τσίτσας), Βανδώρος, Σερβές (46’ Παπαχριστόπουλος), Γκιώνης, Σταματόπουλος.

Εθνικός Αιγίου - Απόλλων Συνοικισμού 3-3


(40’ Βάκρινος, 75’ Παπαδιονυσίου, 77’ Παπαχριστόπουλος/ 15’, 88’ Τρακαδάς, 45’ Θεοτοκάτος)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΟΥ: Πάππα, Οικονομόπουλος (25’ Γκιζέλι), Στεφανάτος, Θεοδωρόπουλος, Σιούλι, Παπαδόπουλος, Παπαχριστόπουλος, Βάκρινος, Παπαδιονυσίου, Λελούδας, Καραγεωργόπουλος (46’ Μπούλης).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΥΝΟΙΚΙΣΜΟΥ: Μυλωνάς, Μπαρμπάκης, Μονοκρούσος, Παπαγεωργίου (66’ Αντωνακόπουλος), Ραμπαβίλας, Τρακαδάς, Ράππα, Κυριακόπουλος, Κόρδας (89’ Βάκρινος), Μάρρης, Θεοτοκάτος.

Ηρακλής Ζαχλωριτίκων - Νίκη Νικολεϊκων 2-1

(38’ Κορμαζόπουλος,90’ Μητρόπουλος, 85’ Μερτής)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΑΧΛΩΡΙΤΙΚΩΝ:
Βαρδάλος,Φαρμακόπουλος, Παλαιολόγου Π., Αλεξόπουλος, Χριστόπουλος, Κολοκυθάς Δ. (75’ Δημητρίου), Κολοκυθάς Θ. (80’ Θεοδωρόπουλος), Φούκης , Μητρόπουλος , Παλαιολόγου Α., Κορμαζόπουλος.
ΝΙΚΗ ΝΙΚΟΛΕΪΚΩΝ: Γκολφίνος, Δροσόπουλος, Τσακάι, Μερτής, Ρηγόπουλος, Κουνάβης Π., Κουνάβης Χ., Θεοδωρόπουλος, Δορλής, Τέλο, Μαμμάκης.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Απόλλων Συνοικ.    4    6-3
-. Α.Ε. Αιγίου        4    4-2
-. Κεραυνός Σελ.    4    4-2
-. Αιγέας/Άρης    4    4-3
-. Ηρακλής Ζαχλ.    4    3-2
6. Άνω Καστρίτσι    3    4-3
-. Αετός Ρίου        3    2-2
-. Δρέπανο        3    2-4
9. Εθνικός Αιγίου    2    4-4
-. Κεραυνός Αγ.Βασ.    2    2-2
11. Νίκη Νικολ.    1    2-3
-. Φλόγα Ροδιάς    1    2-3
-. Αστήρ Τέμενης    1    2-4
14. Καλάβρυτα    0    1-5

Σάββατο 24/10 (16.00)
Απόλλων Συνοικισμού - Ηρακλής Ζαχλωριτίκων
Α.Ε. Αιγίου - Αστήρ Τέμενης
Αετός Ρίου - Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
Κυριακή 25/10 (15.00)
Νίκη Νικολεΐκων - Αιγέας/Άρης
Καλάβρυτα - Δρέπανο
Κεραυνός Σελιανιτίκων - Άνω Καστρίτσι
Φλόγα Ροδιάς - Εθνικός Αιγίου

| More

Πρόσφατα ανά κατηγορία

andriopoulos kefalonia-booking.gr

Σύνδεση Χρήστη





Δημοσκοπήσεις

Επιθυμείτε την συγχώνευση Αστέρα Τρίπολης με την Παναχαίκή?

Αποτελέσματα

Event Calendar

Δευ Τρι Τετ Πεμ Παρ Σαβ Κυρ
44 Οκτ Οκτ 01 02 03 04 05
45 06 07 08 09 10 11 12
46 13 14 15 16 17 18 19
47 20 21 22 23 24 25 26
48 27 28 29 30 Δεκ Δεκ Δεκ
Προσεχή γεγονότα:

Δεν υπάρχουν προσεχείς γεγονοτα.

Σαν σήμερα...

1822 μ.Χ:  Νίκη κοντά στην Κόρινθο των Ελλήνων επαναστατών.

1826 μ.Χ:  Σφαγές Ελλήνων από Τούρκους στην Αθήνα.

1828 μ.Χ:  Ο Κιουταχής σουβλίζει 2 Έλληνες αιχμαλώτους στον βράχο του Αρείου Πάγου.

1906 μ.Χ:  Ο οπλαρχηγός Παύλος Κύρου φονεύεται στο Όστιμα (Τρίγωνο) της περιοχής Κορεστίων σε μάχη με τουρκικές δυνάμεις.

Ο οπλαρχηγός Δημ. Νταλίπης φονεύεται στο χωριό Ανταρτικό της περιοχής Κορεστίων σε μάχη με τουρκικές δυνάμεις.

1943 μ.Χ:  Το Στρατηγείο της Μέσης Ανατολής διατάσσει τους Ιερολοχίτες και τους Βρετανούς κομμάντος να εκκενώσουν τη Σάμο.

1958 μ.Χ:  Μάχη στο Δίκημο της Κύπρου όπου πέφτει ηρωικώς μαχόμενος κατά των Βρετανών ο Μάτσης, τομεάρχης Κυρήνειας της ΕΟΚΑ.

Online χρήστες

Έχουμε 13 επισκέπτες σε σύνδεση