Σήκωσε μποφόρ!

Αξιολόγηση χρηστών: OFFOFFOFFOFFOFF / 0
Φτωχό Αριστο
Πέμπτη, 29 Οκτώβριος 2009

2101_400_01Με μία λέξη, επιβλητική. Σε έναν κάκιστο, από τη βροχόπτωση, αγωνιστικό χώρο η Θύελλα δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και επικράτησε με το εμφατικό 7-0 της Ζήριας, με τους Σπυρόπουλο και Αργυρόπουλο να σημειώνουν χατ τρικ.

Από την αρχή της αναμέτρησης η Θύελλα έδειξε τα δόντια της, παίρνοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων. Μόλις στο 10’ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του Σπυρόπουλου και από εκεί και πέρα τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο εύκολα. Μέχρι τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν σκοράρει άλλες δύο φορές, με τον Σπυρόπουλο (17’) και τον Αργυρόπουλο (28’), έχοντας βάλει όχι μόνο τις βάσεις αλλά και τα… θεμέλια για να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Σε εκείνο το σημείο το συγκρότημα του Θοδωρή Πατρώνη κατέβασε ταχύτητα και οι δύο ομάδες πήγαν με αυτό το σκορ στα αποδυτήρια.
Με την έναρξη όμως της επανάληψης έβαλε πάλι… τετάρτη και στο 58’ με τον Σπυρόπουλο έκανε το 4-0. Η Ζήρια ήταν έρμαιο στις ορέξεις των παικτών της Θύελλας. Ο Αργυρόπουλος… ζήλεψε το χατ τρικ του συμπαίκτη του, κάνοντας κι αυτός το δικό του με δύο τέρματα, στο 65’ και στο 80’. Στο ενδιάμεσο (73’) ο Μπινιέρης είχε σημειώσει το 6-0 σε μια απίστευτη φάση, όπου αρχικά το πλασέ του σε κενό τέρμα κόλλησε στο βούρκο της μικρής περιοχής, αλλά στη συνέχεια πήρε αυτό που άξιζε κερδίζοντας με δεξί δυνατό σουτ τον Γαλαριώτη. Το τελικό 7-0 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα, που ήταν ένας μονόλογος της Θύελλας, με τη Ζήρια σε ρόλο κομπάρσου.

ΘΥΕΛΛΑ: Θωμάς, Μπαλάτης (70’ Αθανασόπουλος), Καραχάλιος,Χριστόπουλος,Αντωνόπουλος(56’ Ρατσιάτος),Γκοτσόπουλος,Σπυρόπουλος (64’ Βλασόπουλος)
Κάργας,Λυκούδης, Μπινιέρης, Αργυρόπουλος
ΖΗΡΙΑ ΤΑΔ’93: Γαλαριώτης,Σπανός - (32’ λ.τρ. Λαλάης Α.),Ρίτης,Γιαννιώτης,Λαλάης Λ.(46’ Μπουλούμπασης),Καραΐνδρος,Τρίψας (68’ Δαλιάνης)
Τσαμτσούρης Ε.,Μπαρμπούνης,Τσαμτσούρης Γ., Βλάχος.

ΤΟ ΦΙΛΜ

7’ Σουτ του Μπινιέρη, φεύγει δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Γαλαριώτη
10’ ΓΚΟΛ Ο Αντωνόπουλος έχει περάσει δεξιά, σεντράρει, ο Σπυρόπουλος προλαβαίνει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με κεφαλιά ανοίγει το σκορ
17’ ΓΚΟΛ Αργυρόπουλος και Σπυρόπουλος βγαίνουν τετ α τετ, με τον τελευταίο να κάνει το 2-0 από την πάσα του συμπαίκτη του
28’ ΓΚΟΛ Ο Αργυρόπουλος σουτάρει έξω από την περιοχή, τραγικό λάθος του Γαλαριώτη, που χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και 3-0
39’ Ο Μπινιέρης από κοντά επιχειρεί το σουτ, όμως ο τερματοφύλακας της Ζήριας αυτή τη φορά απομακρύνει
40’ Δεύτερη συνεχόμενη δύσκολη απόκρουση του Γαλαριώτη, αυτή τη φορά σε τετ α τετ του Γκοτσόπουλου
57’ Σουτ του Λυκούδη από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο γκολκίπερ της Ζήριας
58’ ΓΚΟΛ Ο Μπινιέρης απέναντι στον Γαλαριώτη, τον αποφεύγει, πλασάρει λίγο καθυστερημένα πάνω στον τερματοφύλακα, στη συνέχεια δίνει στον Σπυρόπουλο, ο οποίος σε κενή εστία κάνει το χατ τρικ, 4-0
61’ Μοναδική αξιόλογη φάση για τη Ζήρια, με τον Καραΐνδρο να σουτάρει έξω από την περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει λίγο έξω από το δοκάρι του Θωμά
63’ ΓΚΟΛ Μπαλιά του Σπυρόπουλου στον Αργυρόπουλο, που την παίρνει και συνεχίζει, σηκώνει το κεφάλι του, δεν βλέπει κάποια καλή λύση και βομβαρδίζει τα δίχτυα του Γαλαριώτη, κάνοντας το 5-0, στο καλύτερο γκολ της αναμέτρησης
73’ ΓΚΟΛ Ο Μπινιέρης περνάει μέχρι και τον τερματοφύλακα, πλασάρει, πανηγυρίζει, αλλά η μπάλα έχει σταματήσει στη μικρή περιοχή, όπου έχουν μαζευτεί νερά από τη βροχή που είχε προηγηθεί. Στη συνέχεια της φάσης οι παίκτες της Θύελλας κλέβουν την μπάλα και ο Μπινιέρης κάνει το 6-0
80’ ΓΚΟΛ Ο Αργυρόπουλος στο ύψος της μικρής περιοχής περνάει την μπάλα πάνω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και διαμορφώνει το τελικό

Δημοσκοπήσεις

Επιθυμείτε την συγχώνευση Αστέρα Τρίπολης με την Παναχαίκή?